Jeden milion vozů Seat Leon

Jeden milion vozů Seat Leon

Třetí generace modelové řady SEAT Leon překonala na konci července 2019 hranici jednoho milionu prodaných vozů od jejího debutu v roce 2012. 

Nejprodávanější model značky SEAT byl tehdy představen se zcela novým designem na Pařížském autosalonu a krátce poté byl uveden na trh. Díky svému výjimečnému designu a funkčnosti se Leon stal nejprodávanějším modelem v produktové řadě značky SEAT, a ukončil tak dominanci modelu Ibiza, která trvala po předchozích 30 let. SEAT Leon se těší velké oblibě motoristů také na českém trhu. 

Technologický posun kupředu

Leon byl prvním automobilem ve svém segmentu, vybaveným inovativními světlomety s technologií LED. Světlomety mu společně s charakteristickými prolisy na dynamicky tvarované karoserii dodávají nezaměnitelný charakter a sportovní styl. Postupné zavádění nejmodernější techniky do sériové výroby, například systému SEAT Full Link nebo digitálního panelu přístrojů či bezkabelové nabíječky, poskytuje zákazníkům nejvyšší úroveň konektivity, komfortu a bezpečnosti. Třetí generace modelové řady SEAT Leon si díky tomu získala vynikající pověst. 

Věděli jste, že…?

  • První generace modelu SEAT Leon byla představena v říjnu 1999; letos tedy oslaví své 20. výročí.
  • SEAT již prodal celkem 2 210 712 vozů SEAT Leon, z toho 534 797 vozů první generace, 675 915 vozů druhé generace a 1 000 000 vozů třetí generace. Aktuální generace se podílí na celkovém prodeji modelu Leon v uplynulých 20 letech 45 procenty.
  • SEAT Leon se prodává na všech pěti kontinentech, od Španělska (v této zemi se aktuálně prodává nejvíce vozů SEAT Leon) přes Mexiko, Maroko a Singapur až po Nový Zéland. 
  • Německo, Španělsko a Velká Británie jsou třemi trhy s největším počtem prodaných vozů Leon třetí generace.
  • Pokud bychom 1 000 000 vozů SEAT Leon, prodaných od roku 2012, seřadili za sebou do přímé řady, měla by délku 4370 kilometrů, což je trojnásobek vzdálenosti mezi Barcelonou a Wolfsburgem.

 

 

 

Kvalitní ojeté vozy z AUTO UH

Když hledáte spolehlivý vůz a chcete ušetřit vsaďte na AUTO UH. Díky programům ŠKODA Plus a Das WeltAuto na Vás čekají prověřené ojeté vozy se zárukou. více...

AutoUH ,

Věděli jste?

Hledáte užitkový vůz a nechcete absolvovat jednotlivé schůzky ve vybraných autosalonech dané značky? Již nemusíte. Stačí si vybrat jednu značku a to skupinu AUTO UH. více...

AutoUH ,

HYUNDAI UH pomáhá

Skupina AUTO UH, prostřednictvím svých poboček společnosti HYUNDAI UH s.r.o. pomohla v Jihlavě a Uherském Hradišti. Zdarma zapůjčila dva vozy. více...

HYUNDAI ,

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte novinky!